Pasi është larguar nga Barcelona, Ernesto Valverde ka filluar të mendojë për të ardhmen. Siç ka bërë të ditur Goal, ish-trajneri i katalanasve ka befasuar të gjithë me dëshirën e tij të veçantë: të zbulojë vende të reja dhetë bëjë eksperienca të ndryshme.

“Ndonjëherë njerëzit më pyesin: ‘do të punosh në Premier League?’ Dhe unë përgjigjem ‘preferoj të shkoj në Australi’”, ka thënë Valverde.

“Karriera në botën e futbollit nuk është e përjetshme, dhe ndonjëherë është e domosdoshme të shfrytëzohet mundësia për të jetuar edhe në vende të panjohura”.

The post Deri pak ditë më parë drejtonte Barcelonën, trajneri i madh tani shkon në fund të botës appeared first on Sport.