Anglia është goditur nga një dënim i Manchester Cityt ditët e fundit dhe të gjithë trajnerët kanë komentuar në lidhje me këtë gjë. As Jose Mourinho, nuk mund të mungonte, por reagimi i tij, ka pasur një batutë që ka marrë shumë vëmendje në media.

Skuadra e Pep Guardiola e përfundoi atë sezon me një rekord, 100 pikë, 19 më shumë sesa Manchester United në vend të dytë. Mourinho tha: “Unë nuk humbas asnjë minutë të vetme duke analizuar atë që UEFA dhe FIFA duhet të analizojnë.

“Nëse hyj në atë analizë, duhet të pyes nëse skuadra që përfundoi e dyta në vitin 2018, do të jetë kampion, po apo jo? Kjo do të ishte interesante. Përveç shakave, unë vetëm po pres me qetësi se çfarë do të ndodhë”, u shpreh Mourinho.

The post Dënimi i Man. Cityt, Mourinho ka një kërkesë/ Dua titullin kampion të vitit 2018 appeared first on Sport.