Martin Braithwaite debutoi me fanellën e Barcelonës në La Liga pasditen e sotme. Danezi u fut në minutën e 72-të në fushë dhe la shenjën e tij, pasi asistoi në golin e katërt për Messin.

Ky i fundit e përqafoi pas golit dhe kjo gjë i ka bërë përshtypje sulmuesit, i cili pas ndeshjes dha deklaratën e vitit. “Nuk do t’i laj kurrë këto rroba, më ka përqafuar Messi!”, është shprehur Braithwaite.

The post Debutoi sot me Barcelonën, sulmuesi bën deklaratën epike appeared first on Sport.