Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria.

Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, ajo që shqetëson shumë Interin është sfida e kthimit në Europa League ndaj Ludogorets. Ndeshja e programuar për të enjten ka pak gjasa të zhvillohet në Milano.

UEFA do të ketë një mbledhje urgjente sipas raportimeve të fundit, pasi edhe vetë kalendari i Europa League është shumë i ngjeshur dhe shtyrja nuk është opsion. Zgjidhje deri më tani shihet spostimi i ndeshjes në një qytet tjetër të Italisë, por pa praninë e tifozëve.

The post Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit appeared first on Sport.