Dje dolën në shitje biletat e ndeshjes derbi të shumëpritur që zhvillohet ditën e premte në orën 19:00, ndërsa Tirana nëpërmjet një postimi që ka bërë në faqen e vet zyrtare ka parlajmëruar se shitja po ecën me ritme të kënaqshme.

Majde, vetëm dje ka pasur dhjetë mijë bileta të shitura dhe me shumë gjasa, nëse vijohet më këto ritme, duket se ato do të mbarojnë brenda 2-3 ditëve…

Gjithsesi, klubi i bardheblu ka pasur sot edhe një takim me zyrtarët e lartë të Policisë së Shtetit, ndërsa po në faqen zyrtare kërkohet nga ultrasit që të rrinë larg gjesteve antisportive dhe të kenë kartë identiteti me vere.

Kujtojmë që bardheblutë janë dënuar disa herë nga Komisioni i Disiplinës, ndërsa kanë paralajmëruar tifozët se do të kenë përgjegjësi ligjore nëse tejkalojnë normat apo thyejnë stola, ashtu siç edhe ka ndodhur në ndeshje të shkuara që janë luajtur në “Air Albania’, ku nuk kanë shpëtuar pa masa, si klubi ashtu edhe ultrasit të cilët janë arrestuar.

Ja postimi që kanë bërë pak minuta më parë në faqen zyrtare të klubit bardheblu në lidhje me shitjet e biletave dhe paralajmërimin për tifozët…/vipsport.al

The post Çmenduri/ Ja sa bileta pritet të shiten gjithsej për derbin Tirana-Partizani appeared first on Sport.