Kukësi dhe Tirana luajnë kryendeshjen e kësaj jave, në stadiumin “Air Albania”, ku të dyja ekipet kërkojnë të marrin fitoren.

Një atmosferë me të vërtetë elektrizuese në stadium, ku ka tifozë të shumtë që përkrahin dy ekipet e tyre. Mësohet se numri i biletave të shitura është 7 mijë e 632.

Një numër ky shumë i lartë, për një ndeshje të Kategorisë Superiore. Ndonëse Kukësi luan si pritës në këtë ndeshje, tifozë të shumtë janë edhe të Tiranës, të cilët gjithsesi luajnë në vendin e tyre.

The post Atmosfera elektrizuese, zbulohet numri i saktë i biletave të shitura për supersfidën Kukësi-Partizani appeared first on Sport.