Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi.

Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën.

Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin e golit të finalizuar nga Ozil teksa kanë marrë pjesë të 11 lojtarët e Arsenalit.

Një rekord i ri për këtë sezon në Premier League. Puna e Arteta ka nisur të duket.

The post Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League appeared first on Sport.