Në “Air Albania” po luhet supersfida mes Partizanit dhe Bylisit e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Kampionët në fuqi të Superiores do të kërkojnë të përfitojnë nga humbja e Kukësit në sfidën ndaj Tiranës, për t’iu afruar sa më shumë kreut. Pjesa e parë u mbyll 2-1 për të kuqtë.

Kronologjia e ndeshjes:

69’ Përgjigja e Partizanit është me anë të Çinarit i cili hyn në zonë dhe provon me të djathtën, duke goditur vetëm rrjetën e jashtme.
79′ Një top pa pretendime i Belicës kthehet në kërcënim për portierin Isli Hidi, i cili e devijon në këndore.
81′ Zëvendësim te Bylisi, largohet Murataj, vendin e tij e zë Zhongo.

85′ GOOOOOOL BYLISI 2-2/ Ballshiotët barazojnë shifrat me anë të Guindo, i cili godet bukur me kokë brenda zonës, duke vendosur baraspeshën. Pavarësisth përpjekjes së Belicës, për gjyqtarin, topi e ka kaluar vijën fatale.

The post 5 minuta nga fundi/ Video: Bylis shokon Partizanin, barazon shifrat appeared first on Sport.