ARTIKUJT E FUNDIT

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se...

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik,...

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më...

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit...

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u...

Titullari i Skënderbeut i bën apel FSHF-së: Gjej zgjidhje dhe për ne

Artim Pollozhani kishte menduar ta linte futbollin në verën e vitit 2019, por një telefonatë e Ilir Dajës ia ndryshoi planet. Nga nisja si...

Ilir Daja bëhet gati për rikthikthimin në stërvitje: Ja çfarë duhet të bëjmë

Mundësia e rifillimit të kampionatit në fund të muajit maj duket se është më shumë se një ide. Një gjë e tillë do të...

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton....

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj,...

Cungut i soset durimi: Shkoi shumë gjatë kjo periudha pa stërvitje

Trajneri i Laçit, Armando Cungu shprehet se është normale që klubi të ketë vështirësi financiare, megjithatë në një prononcim për Ora Sport, tekniku shkodran...

Shulku: Ja plani për rifillimin e Superiores, nuk kanë ardhur para nga UEFA ose...

Sekretari i përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, ka folur sa i përket zhvillimeve të fundit që priten në futbollin shqiptar. Superiorja pritet që të...

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund...